Merhaba, sipariş / destek hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Otel Kokulandırma, Otel Kokusu

Oteller; insanların rahat olarak istirahat edebilmesi amacıyla kurulan kurumlardır. 1 gece veya 1 yıl fark etmeksizin her otel işletmesi müşterilerine konforlu hizmet sunmak ister. Fakat unutulan bir nokta vardır ki hijyen ... Kimi zaman ziyaretçiler hijyen açısından rahatsız olabilir. Hijyen dediğimiz kısım otelin temiz olmasın ibaret değildir. Her mutfakta, lobide, odada başa gelebilecek koku sorunu kast etmekteyiz. Otel kokulandırma işlemi sadece müşterinize olan saygıdan ibaret değildir elbette.

İnsan kimliği gibi ticari kurumlarında bir kimliği bulunmaktadır. Kimi firma bu kimliği yaptığı reklamlarla kimi firma ise ekonomik olmasıyla ön plana çıkarmaktadır. Fakat bu aşamalar sadece firmanın ziyaretçi kazanmasına sebep verir. Asıl amacımız gelen ziyaretçiyi memnun etmekten geçmelidir. Diğer aşamaları bilemeyiz ama alan kokulandırmakonusunda profesyonel çözümler üreten Bueno ile tanışmak ister misiniz ?

Otel Kokulandırma, Otel Kokusu

nedir, nasıl hazırlanır ve ne işe yarar?

nedir ?

Otel Kokusu

Otellerde düşünülen en büyük konu her odaya bir cihaz mı takılacak (?) Otel kokulandırma ve kurumsal koku hizmetlerinin en büyük amacı otelinizin koku kimliğini bulabilmesidir. Tıpkı kartvizitiniz gibi sizi hatırlatacak size özel koku yaratmak en büyük amaçtır. Bununla beraber ortak alanlarda yapılan etkinlik ile beraber alana koku yayması da ekstradır, elbette. Bu sebeple otel kokulandırma işlemi için her odaya koku cihazı önermemekteyiz. Alternatif olarak lobi, kolidor, wc, havuz gibi ortak alanlara güçlü bir cihaz takarak diğer alana etki yaratabilirsiniz.

etkileri

Otel Kokulandırma, Otel Kokusu

Otel kokusu için farklı alternatifler bulunmaktadır. Çünkü turizm sektörüne tek koku önermemekteyiz. Birden fazla alan bulunduğu için alana özel keşif hizmeti vererek alana özel çözüm üretmekteyiz. Fakat otelin her bölümünde standart koku tercih sebebiniz olmalıdır. Turizm sektöründe yer alan otellerin koku seçmesini etkileyecek faktörleri listeleyelim:

  • Otel Tipi (Butik, Lüks, Turistik Mekan)
  • Otel Büyüklüğü
  • Tarz (Demiştik ya koku da aslında bir kimliktir. Bu sebeple hangi kitleye hitap ettiğiniz oldukça önemlidir.)
  • Otel Bölümleri
diffüzyon

Nasıl Yayılmaktadır ?

Alana iki farklı şekilde koku dağıtımı mümkündür. Bu alternatifleri sayacak olursak;

  • Çubuklu oda kokusu : Çubuklu oda kokusu 2010 yılıyla beraber ülkemizde popüler olan kokulandırma yöntemleri arasında yer almaktadır. Bambu çubuklarıyla beraber alana düzenli olarak koku yaymaktadır. Pozitif tarafı kokuyla alanı boğmamaktadır. Alternatif yöntemi ise sprey ile kokulandırmadır. Çubuk belirli süre aralıklarla kokuyu alana dağıttığı için insanların tercih sebebi olmuştur, diyebiliriz.
  • Koku Cihazı : 2013 yılıyla beraber her alanda kullanılması önerilen cihazlar haline gelmiştir, diyebiliriz. Koku cihazları ülkemizde maalesef bencil olarak satılmaktadır. Örneğin, cihazı farklı yerden kokuyu farklı yerden alma ihtimali olmayabiliyor. Bu tür sebeplerden dolayı insanlar koku sektörüne korkarak yaklaşabiliyor. Fakat Bueno; koku cihazları konusunda sizlere farklı alternatifler sunmaktadır.
TOP