Merhaba, sipariş / destek hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Mağaza Kokulandırma

Çalışma ortamında, rutin görevlere dalmamız; sabit ruh hali moduna girmemizi sağlar. Güllerin savaşı kokusu, cazibeli ve etkileyici notaları ile mutluluk hormonun daha hızlı salgılanmasını sağlar. Çalışma ortamında, çalışanların daha verimli olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda gelen ziyaretçilerinizi de daha ferah bir ortamda karşılamanıza sebebiyet vermektedir.

Güllerin savaşı kokusu, mutluluk hormonu salgılaması vücuttaki diğer hormonlarımızında hızlı salgılanmasını sağlamaktadır.

Mağaza Kokulandırma, Mağaza Kokusu

nedir, nasıl hazırlanır ve ne işe yarar?

nedir ?

Mağaza kokusu, Ofis kokusu

Yapılan araştırmalara göre mağazalarda, alışveriş merkezlerinde, ofis ortamlarında ve benzeri alanlarda, insanların ruh hali anormal değişimler göstermektedir. İnsan kalabalığının olduğu alanlarda; insan çakraları birbiriyle etkileşime girer, etkileşim sonucunda odaklanma problemi yaşayabiliriz.

Odaklanma problemi ile beraber rahat hareket edememe, rahat çalışamama yada ruhsuz bir alışveriş gezintisi olabilir. Güllerin savaşı oda kokusu, insanların kaybolan enerjisini yenileyerek daha heyecanlı ve mutlu hale getirmektedir.

Her kokunun notaları farklı hisler yaratırken; Güllerin Savaşı oda kokusu, her notasında alışveriş yapma hissi uyandıran ve mutlu yaşam tarzını benimsemiş insan psikolojisini hatırlatır.

etkileri

Mağaza kokusu, Ofis kokusu

Mağazalara, ofislere, çalışma alanlarına ve AVM resepsiyon kısımlarına özel olarak üretilmiştir. Kokunun amacı, ziyaretçiler ile çalışanlar arasında oluşan çakra bağlantısını güçlendirmektir. Mutluluk hissini, kokunun ilk notasından son notasına kadar hissetmekteyiz.

İnsan psikolojisinde, mutluluk hissi diğer hormonların da uyarıcısıdır. Olduğumuz alanın koşullarını kullanmak için adımlar atarız. Örneğin, reyonda bulunan ayakkabıyı satın alma hissi veya müşteriler ile daha güçlü bağlar kurma hislerini uyandıracaktır.

diffüzyon

Nasıl Yayılmaktadır ?

Alana iki farklı şekilde koku dağıtımı mümkündür. Bu alternatifleri sayacak olursak;

  • Çubuklu oda kokusu : Çubuklu oda kokusu 2010 yılıyla beraber ülkemizde popüler olan kokulandırma yöntemleri arasında yer almaktadır. Bambu çubuklarıyla beraber alana düzenli olarak koku yaymaktadır. Pozitif tarafı kokuyla alanı boğmamaktadır. Alternatif yöntemi ise sprey ile kokulandırmadır. Çubuk belirli süre aralıklarla kokuyu alana dağıttığı için insanların tercih sebebi olmuştur, diyebiliriz.
  • Koku Cihazı : 2013 yılıyla beraber her alanda kullanılması önerilen cihazlar haline gelmiştir, diyebiliriz. Koku cihazları ülkemizde maalesef bencil olarak satılmaktadır. Örneğin, cihazı farklı yerden kokuyu farklı yerden alma ihtimali olmayabiliyor. Bu tür sebeplerden dolayı insanlar koku sektörüne korkarak yaklaşabiliyor. Fakat Bueno; koku cihazları konusunda sizlere farklı alternatifler sunmaktadır.
Koku Çeşitleri
TOP